Komunikator Trans Assist – cyfrowa komunikacja w łańcuchu dostaw

Dostęp do informacji to podstawa każdego biznesu, także w branży TSL. Dlatego Trans Assist stworzyło komunikator dla całego łańcucha dostaw.

 

Trans Assist to polski startup oferujący profesjonalne oprogramowanie dla całej branży TSL. Wśród stworzonych przez spółkę aplikacji znajduje się m.in. komunikator oferujący predefiniowane komunikaty w 24 językach. Dzięki temu rozwiązaniu zoptymalizujemy obieg informacji i zarazem szybkość załadunku i rozładunku na firmach.

 

Telefon, SMS, e-mail…

 

Z badań przeprowadzonych przez Trans Assist wynika, że w transporcie drogowym rzeczy najczęściej wybieraną formą kontaktu z kierowcą jest rozmowa telefoniczna (89% odpowiedzi  ankietowanych).

Oczywiście ma ona swoje zalety, jednak w przypadku, kiedy po drugiej stronie słuchawki znajduje się osoba mówiąca innym językiem, korzyści płynące z bezpośredniego kontaktu bledną z powodu barier językowych.

W całej europejskiej sieci dostaw współpracują na co dzień ze sobą kierowcy, spedytorzy czy logistycy z kilkudziesięciu różnych krajów. Dlatego, aby ustalić z kierowcą prostą kwestię jeszcze przed podjechaniem na załadunek, informacja, np. o zmianie godziny awizacji dociera przez kilka różnych osób, niekoniecznie mówiących w jednym języku.

Przeczytaj też: e-CMR – historia elektronicznego listu przewozowego

Nie inaczej jest w przypadku innych form przekazywania informacji: SMS, Messenger a nawet e-mail przesłany do kierowcy w zrozumiałym dla niego języku np. przez jego dyspozytora, czy samego przewoźnika – wcześniej ktoś będzie musiał przetłumaczyć ten komunikat czy zapytanie, a nie zawsze gwarantuje to wierne oddanie treści pierwotnego komunikatu, co rodzić może dodatkową irytację i zwyczajne opóźnienia w wykonaniu transportu.

 

Komunikator Trans Assist – bezpośrednia wiadomość w języku użytkownika

 

 Aby zagwarantować bezpośrednią wymianę informacji zespół Trans Assist opracował komunikator obsługujący komunikaty w 24 językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, polskim, rumuńskim, niderlandzkim, węgierskim, luksemburskim, portugalskim, greckim, szwedzkim, czeskim, bułgarskim, słowackim, duńskim, finlandzkim, chorwackim, litewskim, słoweńskim, estońskim, ukraińskim i rosyjskim.

Komunikator_Trans_Assist_cyfrowa_komunikacja
Komunikator Trans Assist to aplikacja ułatwiająca wymianę istotnych informacji pomiędzy np. kierowcą a spedytorem – każdy z nich otrzymuje komunikaty we własnym języku.

Dzięki temu kierowca może poinformować każdą z zainteresowanych stron np. o możliwym opóźnieniu spowodowanym kontrolą na drodze czy awarii klikając w jeden z wielu gotowych już komunikatów w języku, w którym zalogował się do platformy Trans Assist.

Przeczytaj też: Nawigacja Trans Assist dla przewoźników i kierowców ciężarówek

Taki z kolei komunikat zostanie wyświetlony spedytorowi czy rozładowcy w języku, który on sam wybrał przy pierwszym logowaniu się do naszego systemu.

Bardzo pomocną funkcjonalnością jest też możliwość załączenia zdjęć (format jpg, png) czy filmów (mp4) dokumentujących awarię na trasie. Do tego każda ze stron ma opcję rozmowy poprzez czat – wiadomości te także będą tłumaczone w czasie rzeczywistym dla każdej ze stron.

Powrót